Sinds 1999 tekent en schildert Willem den Ouden (1928) iedere zomer vanaf het balkon van het Veerhuis in het Betuwse dorp Varik de steeds veranderende luchten boven de Waal.
’s Winters maakt hij in zijn atelier een of twee grote olieverfschilderijen op basis van het ’s zomers verzamelde materiaal.
Deze tekeningen, aquarellen en schilderijen van het licht en telkens weer andere luchten boven de Waal zijn nu bijeengebracht in de gebonden uitgave Boven de Waal. Bijna vijftig Waallandschappen in potlood zijn in tritone gereproduceerd in deze uitgave. De circa 10 aquarellen en ruim 20 schilderijen van het licht en de lucht boven de Waal zijn full color gereproduceerd.
| ![]() | | | ![]() | ![]() |
Kunstcritica Betty van Garrel (NRC Handelsblad) schreef een verhelderend inleidend essay over de ontwikkeling van Den Oudens kunstenaarschap en met name zijn zeer bijzondere tekeningen.
Lees hier de recensie van Guus Middag in NRC Handelsblad, 19-11-2010.
Omvang: 112 bladzijden met 46 tekeningen, 9 aquarellen en 22 olieverfschilderijen
Formaat: 23,5 x 31 cm (staand)
Afwerking: genaaid gebonden in papieren band
ISBN: 9789077767191
Prijs: € 39,50 (excl. porto/handlingkosten)
Verschijning: 11 september 2010
Recensie Biblion; Ruimte, licht, wolken, een dijk, een oever in een atmosfeer die voortdurend onderhevig is aan verandering. Een nooit eindigende oefening van buitenstudies aan de Waal in een volstrekt authentieke stijl. Zo tekent en schildert Willem den Ouden (Haarlem, 1928) het rivierenlandschap vanaf het balkon van het veerhuis in Varik in de periode 2006-2008. Kunsthistoricus Betty van Garrel, die hem in 1983 voor het eerst in Varik ontmoette, beschrijft uitvoerig en liefdevol in een inleiding die een kwart van dit boek beslaat wat daaraan voorafging, zoals zijn positie als einzelgänger, zijn beïnvloeding door kunstenaars als Peter Vos, Jan Wiegers, Gerrit Benner, Harry van Kruiningen, zijn strijd tegen de overheid als inbreuk op zijn omgeving, en zijn polsblessure die hem dwong over te gaan tot de Japanse penseelvoering. Naast een overzicht van zijn buitenstudies in potlood, aquarel en olieverf tot slot nog een beknopte biografie. Een prachtig voorbeeld van een kunstenaar die woonde in het landschap en het landschap in hem. - I.S.
Acht van de grote olieverfschilderijen zijn nu gereproduceerd en worden in een kaartenmapje aangeboden.
| |||
| | ![]() | |
![]() | ![]() | ![]() | ![]() |















