|
gedichten: Victor Vroomkoning
fotografie: Hans Bol
tekst: Hans Rooseboom, Wam de Moor
pagina`s: 60 pagina's in linnen band
formaat 41,5 x 22.5
ISBN10: 90-808767-1-2
Victor Vroomkoning (1938) studeerde Nederlands en filosofie aan de RU te Nijmegen, doceerde Nederlands in het middelbaar en hoger onderwijs. Hij debuteerde in 1983 met De einders tegemoet en De laatste dingen. Daarna verscheen nog een achttal dichtbundels waaronder het ophefmakende Lippendienst (1997) onder het heteroniem Stella Napels.
Met fotograaf Hans Bol gaf hij Het formaat van waterland uit, een ode aan Ooijpolder en Over-Betuwe in 2004.
Vroomkoning werd een aantal malen onderscheiden o.a. met de Pablo Nerudaprijs, de Blanka Gijselenprijs en de Pieter Geert Buckinxprijs. In 2004 kreeg hij de Cultuurprijs van zijn geboorteplaats Boxtel en in 2006 werd hem de presitigieuze Karel de Groteprijs in de gemeente Nijmegen uitgereikt. Een gedeelte van zijn werk is in het Engels vertaald.
In het modern antiquariaat vindt u een andere titel van Victor Vroomkoning: Dodemont (een gedicht met prenten van Wim Zurné).
| |
|



